Mudanya Mudanya - Yaşam ve Kent Kültürü


673 
Mudanya'da Cumhuriyet'in 90 yaş coşkusu
        Güncel


  Yayın Tarihi: 30.10.2013    

Mudanya'da Cumhuriyet'in 90 yaş coşkusu

Türkiye Cumhuriyet'in kuruluşunun 90. yıldönümü, Bursa'nın Mudanya ilçesinde coşkuyla kutlandı. Mütareke Meydanı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na yapılan Cumhuriyet yürüyüşü, ilçedeki coşkuyu ikiye katlarken, 7'den 70'e binlerce Mudanyalı, Cumhuriyet için meydanlara indi. Türk Bayrakları ile Mudanya caddelerinin adeta kırmızı-beyaza boyandığı yürüyüşe Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi, Garnizon Komutanı Kd. Bnb. Tayfun Paşaoğlu, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz Yüzlü ile daire amirleri ile siyasi ve sivil toplum temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaşa Mudanya Belediyesi Bandosu'nun çaldığı marşlarla eşlik etti.

Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile İpar Caddesi üzerinden Cumhuriyet Alanı'nda kadar yapılan yürüyüş kortejine Mudanya Motorsiklet Kulübü üyeleri de motorlarıyla destek verdi.

Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi'nin günün anlam ve önemini belirten konuşması ardından Şükrü Çavuş Sait Eroğlu İlkokulu Halk Oyunları Ekibi'nin gösterileri beğeniyle izlendi. Cumhuriyetin 90. yılı dolayısıyla okullar arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.Fotoğraflar


[Fotoğrafı büyültmek için üzerine tıklayın.[ Yazdırılabilir Sayfa ]   /    2701   


YORUMLAR

Bu yazı için henüz yorum yazılmamıştır.


MudanyaMudanya.com yazıları
Güncel

  .:: Yazılar


       

* Yazıların sorumluluğu yazarına aittir.
* Yasal Uyarı


© Mart 2009, MudanyaMudanya.com