Mudanya Mudanya - Yaşam ve Kent Kültürü


189 
'Denizden Dağa Bisikletle Yolculuk'
        Güncel


  Yayın Tarihi: 28.8.2014    

'Denizden Dağa Bisikletle Yolculuk'

'2. Bursa Bisiklet Festivali', 29 ile 31 Ağustos tarihleri arasında Bursa'da gerçekleştirilecek.

Yaklaşık 18 ilden 230 sporcunun katılacağı festival, bu yıl 'Denizden Dağa Bisikletle Yolculuk' temasıyla düzenleniyor.

Bu yıl 2.'si düzenlenen 'Bursa Bisiklet Festivali'nin basın toplantısı, Acemler Tenis Kafe Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık ile Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Aziz Elbas'ın da katıldığı toplantıya basın mensupları da yoğun ilgi gösterdi.
Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, festival ile ilgili bilgiler verdiği konuşmasında, "Bu yıl 2.'si düzenlenen 'Bursa Bisiklet Festivali', 29 ile 31 Ağustos tarihleri arasında Bursa'da gerçekleştirilecek. Yaklaşık 18 ilden 230 sporcunun katılacağı festivali, bu yıl 'Denizden Dağa Bisikletle Yolculuk' temasıyla düzenliyoruz. Festivale katılacak olan bisiklet tutkunları, Botanik Park'ta kamp atmosferinde gerçekleştirilecek olan programın ilk günü şehirde tarih turu atacak, 2. gün Gündoğdu-Kurşunlu-Mudanya gezisine katılacak ve 3. gün ise teleferikle Uludağ'a çıkıp ardından Uludağ-Bakacak-Oteller Bölgesi'nde pedal çevirerek, denizinden dağına Bursa'nın özellikli coğrafyasını tanımış olacak" diye konuştu.

Festival Programı
1.gün - Saat 14.00´da Botanik Park kamp alanından başlayacak ilk tur, Avrupa Konseyi Bulvarı, Yalova Yolu, Kent Meydanı, Çarşamba, Altıparmak ve festivalin resmi açılışı için Tophane Saltanat Kapı, 15.30´da gerçekleşecek resmi açılıştan sonra ise bisikletçiler Heykel, Setbaşı, Yeşil, Haşim İşçan, Altıparmak, Çekirge, Acemler, İzmir Yolu, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Mudanya Yolu, Avrupa Konseyi Bulvarı ve Botanik Park kamp alanında son bulacak 22 km'lik bir şehir turu atacaklar.
2.gün – Botanik Park kamp alanından saat 07.30'da başlayacak tur, Avrupa Konseyi Bulvarı, Fuat Kuşçuğlu Caddesi, Yunuseli, Gündoğdu, Kurşunlu ve sahilden Mudanya rotasını izleyecek olan bisikletçiler Mudanya'dan da Eski Mudanya Yolu'ndan Bıtanik Park kamp alanına dönerek 70 Km'lik parkuru tamamlayacaklar.
3.gün – Festivalin son günü gerçekleştirilecek Uludağ etabı, saat 08.30'da otobüslerle teleferiğe hareketle başlayacak. Bursa'ya özgü sembollerden teleferiği kullanarak Bursa'nın panaromik görüntüsü eşliğinde Sarıalan'a çıkacak olan bisikletçiler, daha sonra Sarılan - Oteller Bölgesi - Bakacak - Bakacak Oteller Bölgesi ve Uludağ Yolu'ndan bisikletlerle şehir merkezine inerek bu kez de 55 km'lik parkuru tamamlayacaklar.
Fotoğraflar


[Fotoğrafı büyültmek için üzerine tıklayın.[ Yazdırılabilir Sayfa ]   /    2667   


YORUMLAR

Bu yazı için henüz yorum yazılmamıştır.


MudanyaMudanya.com yazıları
Güncel

  .:: Yazılar


       

* Yazıların sorumluluğu yazarına aittir.
* Yasal Uyarı


© Mart 2009, MudanyaMudanya.com