Mudanya Mudanya - Yaşam ve Kent Kültürü


234 
Çağrışan'da bağbozumu...
        Güncel


  Yayın Tarihi: 9.9.2014    

Çağrışan'da bağbozumu...

Mudanya Belediyesi'nin bu yıl ilkini gerçekleştirdiği "Şimdi Mudanya Zamanı" etkinlikleri kapsamında organize edilen "Çağrışan Bağbozumu" şenliği coşku içerisinde gerçekleşti.
Mahalleler arası minikler futbol turnuvasının elemeleri ile başlayan şenlikler Mahalle Meydanı'nda devam etti. Etkinliğe Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek'in yanı sıra siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Şenliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Çağrışan Mahalle Muhtarı Ahmet Gün, "Çağrışan Mahallemiz böyle bir etkinliği daha önce görmedi. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum" dedi. Üzümün kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Gün, "Üzüm bizim ekmek kapımızdır. Değerimiz olan üzümü tanıtırken, üreticimizin çektiği sıkıntılara da bu etkinliğimiz aracıyla dikkat çekiyoruz" diye konuştu.
Meyvelerin içinde sağlığa en yararlı olan meyvenin üzüm olduğuna dikkat çeken Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, "Bu şenlikle beraber üzümün değerini de ortaya çıkaracağız. Uludağ Üniversitesi yetişen ürünlere gereken katkıyı sağlayacaktır" dedi.


Fotoğraflar


[Fotoğrafı büyültmek için üzerine tıklayın.[ Yazdırılabilir Sayfa ]   /    3241   


YORUMLAR

Bu yazı için henüz yorum yazılmamıştır.


MudanyaMudanya.com yazıları
Güncel

  .:: Yazılar


       

* Yazıların sorumluluğu yazarına aittir.
* Yasal Uyarı


© Mart 2009, MudanyaMudanya.com